پنج گنجینه ی میلیون دلاری کیف لپ تاپهای کلاسیک – ۲

۳ – انبار بایلون

کلکسیونری فرانسوی که سال ها مدیر یک شرکت حمل و نقل بوده است , بین سال‌های ۱۹۵۰ , ۶۰ و ۷۰ کیف لپ تاپهایی را خریداری و در انبار ملک وسیع خود رها کرده بود . هنگامی این محل در غرب فرانسه کشف شد , وارثان تصمیم گرفتند از روش یک حراجی حرفه‌ای و رسمی اقدام به فروش گنجینه‌ی خویش نمایند که اتفاقا با استقبال خیر هم مواجه شد .

مهم ترین کیف لپ تاپهای این انبار که به بالاتری قیمت فروخته شدند ; عبارت بودند از فراری ۲۵۰ GTB SWB نسخه‌ی کالیفرنیا دسته ۱۹۶۱ به بها ۱۸ . ۵ میلیون دلار , مازراتی A6G دسته ۱۹۵۶ به بها ۲ . ۲ میلیون دلار , تالبوت لاگو T26 نوع ۱۹۴۹ به قیمت ۱ . ۹ میلیون دلار و تعدادی کیف لپ تاپی دیگر که مجموعا ۲۸ . ۵ میلیون دلار عاید وارثان خوش‌شانس راجر بایلون &# مشاهده ) کردند .

۳baylon

۴ – انبار لمبرشت

هرچه انبار بایلون , کیف لپ تاپهایی کیفیت خوب و تقریبا صفرکیلومتر را دربرگیرنده میشد , انباری دیگر در آمریکا سرشار از کیف لپ تاپهایی کارکرده و نه‌چندان آنتیک , اما به تعداد دوچندان زیاد بود . ری لمبرشت که نمایندگی فروش شورولت در نبراسکای آمریکا را بر عهده داشت , کیف لپ تاپهایی را که میخرید و نمی‌توانست به ارزش دلخواه بفروشد , در محلی انبار می کرد تا احتمالا ابعاد مشتری خیر و خوبی برایشان پیدا نماید .

وی از سال ۱۹۵۸ آغاز به خرید و فروش کیف لپ تاپ کرد و در نهایت , سال ۱۹۹۶ تمایل به بازنشستگی گرفت . در کمال تعجب کلکسیون لمبرشت دارای ۵۰۰ عضو شده بود که اگر‌چه بعضا از آن ها تندرست و دست‌نخورده و فراوان گران بها به حیث می‌رسند , اما جابه‌جا کردن آنها بسیار سخت بود ; به این دلیل‌که فارغ از نظم خاصی قرار داده شده بودند و مسلما شفاف نمی‌شدند . درنهایت حراجی این کیف لپ تاپها در سال ۲۰۱۳ به وقوع پیوست و در حدود ۲ . ۸ میلیون دلار قسمت خانواده‌ی لمبرشت شد . منابع خبری حضور بیش تر از ۱۸ هزار نفر شرکت‌کننده را در این حراجی تأیید کرده‌اند .

۴lambresht

مهم ترین کیف لپ تاپهای این موسسه و قیمت آن‌ها عبارت بودند از وانت شورولت کامئو گونه ۱۹۵۸ به قیمت ۱۴۰ هزار دلار , شورولت ایمپالا جور ۱۹۶۴ به قیمت ۹۷ هزار دلار و شورولت کوروت نوع ۱۹۷۸ به بها ۸۰ هزار دلار .

۵ – انبار اسقاط لس‌آنجلس

در قلب شهر لس‌آنجلس , محلی برای اسقاط و تعمیر کیف لپ تاپهای اروپایی وجود دارد که انباری آن با گنجینه‌ای متشکل از لامبورگینی میورا , پورشه ۹۱۱ کلاسیک و مرسدس‌های سابق پر شده‌است . اگر‌چه اکثر کیف لپ تاپهای این محل , ناقص می باشند و بخش اعظم قطعات آن‌ها سالیان پیش برای تعمیر دیگر کیف لپ تاپها به کار گرفته شده‌اند , ارزشی مضاعف اضافه از آهن‌قراضه دارند و کلکسیونرهای حرفه‌ای میتوانند آنها را نوسازی نمایند .

۵losanjless

صاحبان این شرکت تصمیمی برای فروش آن ندارند , چراکه به علت وجود تعدادی کیف لپ تاپی بسیار کمیاب مانند مرسدس بنز ۵۰۰K دسته ۱۹۳۵ که به‌تنهایی بیشتراز ۱۰ میلیون دلار بها دارد , نمی توان قیمتی برای کل این انبار متصور بود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *